(2018) Kapitein Roel Haffmans.

 

Op 29 april 1943 beveelt de Duitse generaal Christiansen dat alle Nederlandse militairen zich in krijgsgevangenschap moeten begeven. Stakingen breken uit. Bloedbaden volgen.

Vele duizenden militairen negeren de oproep van Christiansen en blijven gewoon thuis, vooral op het platteland. Duizenden anderen moeten onderduiken. Het wonderlijke feit doet zich voor dat tal van dappere mensen bereid zijn onderduikers op te vangen.

Ook in Benzenrade wonen betrouwbare families die onderduikers willen huisvesten. Dit boekje -geschreven door Marcel Krutzen -grafische vormgeving Frans Markon- handelt over de onderduik van kapitein Haffmans bij de familie Brouns. Een gebeurtenis die in het najaar  van 1943 bijna uitmondt in een drama.

Kapitein Roel Haffmans was  later een van de leiders van de Ordedienst in  Nijmegen en Groesbeek. en betrokken bij de verdediging van de Waalbrug in Nijmegen

Softcover, gelijmd,22 pagina's, 20 foto's.

 

Uitverkocht!!